Práškové lakování je moderní a ekologickou metodou úpravy kovů. Je založeno na principu statického  náboje. Elektricky nabitá prášková směs je pomocí stlačeného vzduchu nanášena na uzemněný předmět, což zaručuje velmi dobrou přilnavost. Po nanesení práškového plastu následuje transport do vypalovací pece, kde se prášek při teplotách 180 – 220 °C slije a vytvrdí. Tato technologie zajišťují vytvoření dostat1_2ečně silné, rovnoměrné a kompaktní vrstvy barevného prášku na povrchu lakovaného předmětu.

Tato povrchová úprava je velmi odolná vůči otěru, korozi a zvětrání.

Pro povrchovou úpravu používáme pouze kvalitní práškové barvy od certifikovaných dodavatelů.
Lakujeme na zcela očištěný, odmaštěný povrch.  

Na požadavek Vám zajistíme tryskání povrchu na výrobcích: vhodné k odstranění původní vrstvy laku a koroze (auto disky, rámy kol a díly vystavené povětrnostním vlivům).

Lakujeme jakékoliv strojírenské nebo zámečnické výrobky jako jsou například různé druhy svařených sestav, drátěných sítí, regálů, vrat, zábradlí, plotů, profilový materiál, elektrorozvaděče, plechové skříně a další do rozměrů 3,5 m x 1,6 m x 1,2 m (výška x šířka x hloubka naší vypalovací pece).

V současné době zkoušíme provádění nástřiku na sklo – skleněné výplně, flakony apod.

Aplikace práškových plastů

V aplikačním zařízení se práškový plast mísí s tlakovým vzduchem a pomocí aplikační pistole se nanáší 3_2 na výrobek. Aby prášek na výrobku ulpěl, je mu v aplikačním zařízení dodána elektrostatická energie, vzniká tak elektrostatické pole, kde se opačně nabité částice přitahují. Tohoto fyzikálního jevu se využívá ve dvou typech aplikačního zařízení:

elektrostatické zařízení - náboj vzniká pomocí elektrody vysokého napětí umístěné u ústí aplikační pistole (tzv. korona nebo statika)
kinetické zařízení - částice prášku se nabíjejí třením o vnitřní stěny speciální aplikační pistole, které jsou vyrobeny z teflonu (tzv. tribo)

Využití
Technologie práškového lakování je ideální povrchovou ochranou, kterou lze aplikovat ve všech odvětvích kovovýroby. Zajišťuje výrobkům součastně výbornou funkční ochranu a atraktivní vzhled. Nelze též opomenout přednosti práškových barev ve srovnání s klasickými barvami a použiti v různých typech prostředí.

Interiér -  po odmaštění povrchu aplikujeme na vaši zakázku 60 až 80 mikronů práškové barvy (možná i vyšší vrstva), dle požadovaného odstínu, struktury
Exteriér -  dle dohody s Vámi lze provést dvojitý nástřik (duplex)
1. vrstva - základ formou práškové barvy s obsahem zinku – chrání povrch výrobku vůči korozi
2. vrstva (finální)- prášková barva s ochranným filtrem chrání proti působení UV záření (na slunci nezkřídovatí)

Práškové barvy
Práškové barvy jsou moderním a ekologickým řešením povrchové úpravy řady výrobků.
Práškové barvy se řadí do skupiny tzv. průmyslových nátěrových hmot. Skládají se ze směsi pryskyřic, pigmentů, případně dalších surovin, které například dodávají práškovým barvám tvrdost, lesk, nebo požadovanou hloubku matu, vytvářejí strukturní povrch apod.

Typy práškových barev2_2
epoxidy  - vhodné do chemického prostředí
epoxi - polyestery  -  pro interiéry
průmyslové polyestery  -  do exteriéru s kratší odolností vůči UV záření
fasádní polyestery  - do exteriéru s vysokou odolností proti UV záření a ostatním povětrnostním vlivům
polyuretany  -  velmi odolné vůči povětrnostním vlivům, transparentní laky vykazují vysokou čirost
silikonové -  vysokoteplotní práškové barvy, po vytvrzení odolné až do 500 stupňů Celsia.

Vzhled povrchu práškového laku
hladký, jemná struktura, hrubá struktura, kladívkový povrch, antika

Stupeň lesku
lesklý, pololesklý, polomatný, mat, hluboký mat

Balení
Lakované dílce jsou baleny do stretch fólie a prokládány bublinkovou fólií, která zaručuje ochranu práškového laku při převozu.
Profily balíme do speciálního rukávu a stretch fólie.


BAREVNÉ ODSTÍNY "RAL"